• ЗАКАЗАТЬ УСЛУГУ:   (0629) 47-47-71, (067) 256-98-48
Департамент Правовой Защиты

Підтвердження придбання ФОПом товару

Як відомо, законодавство не зобов’язує підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування, вести облік придбаного ними товару та зберігати документи, що це підтверджують. Адже, єдиним показником, що впливає на їх оподаткування є дохід від реалізації товарів (робіт, послуг). Тому перевіряють їх на предмет наявності обліку придбаного товару, як правило, при зустрічних перевірках, або при великих обсягах. В цьому випадку оприбуткування товару перевірять обов’язково. Скоріш за все, товари, на які не виявиться документів, що підтверджують їх придбання у інших суб’єктів господарювання,  будуть вважатися або отриманими без компенсації вартості (і на цю суму збільшиться  дохід), або закупленими у фізичних осіб (без подання відповідної звітності та утримання податків). Тобто неприємності будуть обов’язково і необхідно готуватися  до захисту прав в суді або сплати штрафних санкцій.
На щастя, суди в таких ситуаціях на боці підприємця. Наприклад, Вищий адміністративний суд, розглядаючи справу  № К/800/23516/16, своєю ухвалою від 16.07.2017 року  відмовив у задоволенні апеляційної скарги податківцям та зазначив, що «розраховуючи суму податковий зобов'язань, відповідач не встановив конкретних фактів виплати позивачем доходів на користь фізичних осіб, з яких позивач мав би обов'язок утримувати податок, а лише взяв весь загальний обсяг отриманого доходу, який зменшено на умовний середній розмір торгівельної надбавки зі слів позивача і отриману суму в повному обсязі взято як виплачений позивачем дохід на користь невстановлених фізичних осіб. Вказані значення є розрахунковими, не ґрунтуються на будь яких документах, а застосована методика розрахунку не відповідає вимогам законодавства».
          Висновок з цього: якщо можливо отримати документи на придбання товару, їх необхідно зберігати. А от надавати контролерам лише в крайньому випадку.


Узнать более подробно о предоставляемых юридических услугах, сроках, стоимости, заказать необходимую Вам юридическую услугу,  Вы можете по телефонам:
Винницкий офис:
 +38 (067) 256-98-48     г. Винница, ул. Пушкина, 4.

Вся аналитика
© Юридическая компания «Юристократ». 2009-2022
87517, Украина, Донецкая область, г. Мариуполь, пр. Нахимова, 88, офис 65
Тел.: +38 (0629) 47-47-71

ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Мы перезвоним Вам на указанный номер
ВАШ ВОПРОС