• ЗАКАЗАТЬ УСЛУГУ:   (0629) 47-47-71, (067) 256-98-48
Департамент Правовой Защиты

Чи завжди безпечний аутстафінг

Використання аутстафінгу (по іншому, «оренда» працівника у спеціалізованого суб’єкта господарювання) задля оптимізації витрат на оплату праці є досить привабливою. Дійсно, до Вас приходить працівник, як правило, з чималим досвідом роботи, виконує свої обов’язки, а Вам залишається лише фіксувати відпрацьований час та сплачувати підприємству, що надає послуги з аутстафінгу, обумовлену винагороду. В разі виникнення проблем з наданим працівником, не потрібно його відшукувати, всі претензії – його роботодавцю.
Але не все так просто. Судова практика відчинить про те, що укладаючи договір аутстафінгу, варто не тільки поцікавитися кваліфікацією працівника, але й тим, чи дійсно він має трудові відносини з Вашим  контрагентом. Крім того, не нехтувати документальним оформленням договірних відносин. Мається на увазі не тільки власне договір, який повинен бути конкретним і зрозумілим, але й акти прийняття-передачі наданих послуг з зазначенням виконаних робіт, їх тривалості чи обсягу.
Нехтування зазначеними рекомендаціями може призвести до того, що робітник - аутстафер «стане» Вашим неоформленим працівником з усіма негативними наслідками, що передбачені як трудовим, так і податковим законодавством.
Наведемо, як приклад Постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду у справі № 2140/1340/18 від 20.03.2019 року. 
На підставі акту інспекційного відвідування  підприємства  начальником Головного управління Держпраці складено постанову, якою на позивача накладено штраф у розмірі 1228590 грн. Не погоджуючись з отриманою постановою про накладення штрафу позивач звернувся до суду з адміністративним позовом. За наслідком встановлених обставин судом першої інстанції зроблено висновок про відмову у задоволенні позовних вимог, так як укладені підприємством договори аутстафінгу з фізичними особами приховували реально існуючі трудові відносини
Колегія суддів вважає, що реалізація відповідних договорів аутстафінгу має супроводжуватися обов'язковим складанням актів приймання-передачі послуг по наданню персоналу, надісланням рахунків на оплату отриманих послуг, а також оплатою відповідних послуг.
При цьому, встановлюючи реальність виконання цих операцій дослідженню підлягають складені трудові договори зі штатними спеціалістами фактичного працедавця, посадові інструкції наданих працівників, а також документи, що підтверджують кількість часу, фактично використаного кожним стороннім працівником (на підставі чого відбуваються розрахунки за надані послуги аутстафінгу).
При цьому, надаючи правову оцінку зібраним доказам у справі, зокрема, актам приймання послуг, колегія суддів зазначає, що останніми не встановлено обсягу виконуваної працівниками роботи та затраченого на це часу.
За таких підстав, апеляційний суд залишив рішення суду першої інстанції в силі. 
Тому тим, хто вирішив скористатися аутстафінгом, радимо дослухатися до висновків суду і ретельно документувати такі відносини.

Узнать более подробно о предоставляемых юридических услугах, сроках, стоимости, заказать необходимую Вам юридическую услугу,  Вы можете по телефонам:
Винницкий офис:
 +38 (067) 256-98-48     г. Винница, ул. Пушкина, 4.

Вся аналитика
© Юридическая компания «Юристократ». 2009-2022
87517, Украина, Донецкая область, г. Мариуполь, пр. Нахимова, 88, офис 65
Тел.: +38 (0629) 47-47-71

ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Мы перезвоним Вам на указанный номер
ВАШ ВОПРОС