• ЗАКАЗАТЬ УСЛУГУ:   (0629) 47-47-71, (067) 256-98-48
Департамент Правовой Защиты
Юридические Новости

07.08.2020

Орендарі звільнені від подвійної індексації орендної плати за землю

Деякий час в Україні тривала ситуація, коли орендодавець землі міг щорічно збільшувати орендну плату за землю, застосовуючи одночасно і щорічну індексацію нормативної грошової оцінки землі і індекс інфляції.
Звичайно, такий стан речей викликав спори між орендарями та орендодавцями, які розглядались в судах, але єдиної усталеної практики у цій категорії справ не існувало.
Нарешті, Верховний Суд, відповідно до своїх повноважень, узагальнив судову практику у таких спорах та дійшов висновку про те, що сторони договору оренди землі можуть або встановити коригування розміру орендної плати за договором оренди землі з урахуванням індексів інфляції або передбачити автоматичну щорічну індексацію нормативної грошової оцінки для визначення розміру орендної плати. 
Зважаючи на природу індексації, одночасна подвійна індексація орендної плати та індексація нормативної грошової оцінки не повинна застосовуватися.
Саме такий висновок був наведений Верховним Судом у Огляді судової практики КГС ВС за І півріччя 2020 року, який можна знайти за наступним посиланням: https://supreme.court.gov.ua/userfiles/media/new_folder_for_uploads/supreme/ogljad_KGS_01_01_30_06_2020.pdf 
Такий підхід вищої судової інстанції України до розгляду означеної категорії справ спрямований на захист інтересів орендарів землі від надмірного зловживання своїми правами з боку орендодавців. 
Наведена позиція КГС ВС має особливе значення у спорах, в яких орендодавцем землі виступають органи місцевого самоврядування, які іноді схильні ігнорувати принцип свободи договору в частині визначення його умов, закріплений ст. 627 ЦК України.
Все Новости
© Юридическая компания «Юристократ». 2009-2022
87517, Украина, Донецкая область, г. Мариуполь, пр. Нахимова, 88, офис 65
Тел.: +38 (0629) 47-47-71

ЗАКАЗАТЬ ЗВОНОК

Мы перезвоним Вам на указанный номер
ВАШ ВОПРОС